14,18
Disponibilité
à commander
Retour accepté sous 15 jours
Livraison 5 euros. Des frais de traitement peuvent s’appliquer, veuillez vous renseigner avant l’annulation.
Note biographique
Liz Moore is the author of five novels, most recently the New York Times-bestselling The God of the Woods, which was a Barack Obama pick and the winner of the Jimmy Fallon summer book club. She is also the author of Long Bright River, also a bestseller, which has been produced for TV by Peacock and will release in 2025. Moore's novels have been translated into more than twenty-five languages. The winner of a 2014 Rome Prize in Literature, Moore lives with her family in Philadelphia.
Détails
| Code EAN : | 9780008663834 |
| Editeur : | Harper Collins Publ. UK-Harper Collins Publ. UK |
| Date de publication : | 31-07-2025 |
| Format : | Livre de poche |
| Langue(s) : | anglais |
| Hauteur : | 196 mm |
| Largeur : | 126 mm |
| Epaisseur : | 37 mm |
| Poids : | 390 gr |
| Stock : | à commander |
| Nombre de pages : | 435 |
| Mots clés : | Taylor swift;end of an era;taylor swift documentary;Jimmy;fallon;summer;club;Tonight Show;missing;son;daughter;forest;disappearance;family;grief;suspense;new york times;bestseller;eat the rich;succession;dark;stranger things;peacock;Long Bright River;drama;police;procedural;investigation;summer;camp;teenage;teenager;adolescent;dark;page;turner;turning;pageturner;exciting;whodunnit;who done it;who dunnit;gripping;killer;detective;serial;murder;murderer;Jane Harper;Patricia Wolf;Kirstin Hannah; |